Mayský strom života a Posvátný počet

 

Ochutnejte kousek magické spirituality, kultury a dědictví, které dnes Mayové přináší celému světu.
Tato moudra byla po staletí pečlivě střežena a dnes můžete být zasvěceni do prastarých tajemství i vy . . .

Tzol'Kin

Co je Mayský Strom Života?

 

yumkaaxNejcenější dědictví předků, které dnes předávají potomci Mayů naši generaci.

Je to tajemství matematiky a astrologie spojené
do posvátného cyklu energií, který řídí naše životy
v souladu s tepem galaxie a planety Země.

Je to Vaše navigační mapa – průvodce Vašim životem
od kolébky až do smrti.

Poznejte mapu probuzení Vašeho osobního vědomí!
Odpoutejte se od mechanického času a vstupte
do kouzelného, posvátného času Tzol’Kin.

Co je Mayský Strom Života?

Mayský Strom Života je výklad Vašeho životního příbehu, který si pro tuto inkarnaci vaše duše vybrala. Mayvé věří, že duše člověka je nesmrtelná, a že se vtěluje na Zemi znovu a znovu, aby zažila nové životní příběhy. Maové vypozorovali, že život člověka ovlivňuje energie dne narození člověka – Sluneční znamení. K němu existuje dalších 8 doplňkových energií, které vás provází životem.

Mayský strom života popisuje a vysvětluje tyto energie, které ovlivňují a formují váš život v třech životních etapách – v období početí až po dobu dospívání, období dospělosti a období moudrosti – vaši životní mise, kdy předáváte své poznání a dary společnosti a dalším generacím. Popisuje energie, které pro váš mohou být velkou výzvou, ale také velkými dary, pokud je rozvinete a naučíte se s nimi pracovat.

Jak pracovat se stromem života? 

Objevte svůj osobní Mayský Strom Života. Prohlédněte si výklad on-line, případně si dohodněte výklad od Mayských Strážců Dní.

Naučte se sledovat energie dne a energii Trecény – tématické měsíce Tzolk’inu. Buďte v souladu s kosmickým posvátným časem.

Poznávejte Vaše blízké a lidi ve vašem okolí. Budete-li znát jejich mayské srdcové znamení, pochopíte snadněji jejich životní motivaci, osobní výzvy i dary.

Meditujte a požádejte energií Navalů a Předky o podporu. Pochopením sebe sama a otevřením se kouzlu přítomného okamžiku se posunete doprostřed mocného proudu kosmického tvoření.

Přidejte se k ceremoniím Mayských Posvátných ohňů. Pro Maye to jsou nejmocnější rituály, které slouží k léčení a k rozšíření vlastního vědomí.

V čem Vám může strom života pomoci?

Mayský Strom života je tedy nadčasovou příručkou, mapou a „GPS“ pro Váš život, pomůže vám pochopit vaše silné a slabé stránky (dary a výzvy). Pochopíte životní vaše lekce z minulosti a pochopíte vaše současné výzvy. Také pomáhá pochopit vztahy mezi lidmi a ukazuje, jak s nimi pracovat.

Mayský Strom života Vám pomůže pochopit překážky, které potkáváte ve Vašem životě a napoví vám, jak bude vypadat vaše další životní etapa.

Pochopením důvodů výzev ve Vašem životě snadněji najdete sílu a cestu k jejich překonávání a Vaši zkušenost proměníte je ve Vaše dary, kterými obohatíte život sobě i ostatním.

Naleznete způsob a cestu, jak získat zpátky a udržet si svou energii.

Posvátný Počet Tzok'in

20 Navalů – Pánů Dnů

20 Slunečních znamení (navalů) představuje 20 mayských základních archetypů, bohů a energetických aspektů našeho vesmíru.

Jako 20 paprsků duhy tvoří dohromady jedno univerzální světlo, kosmickou inteligenci, která nás vyživuje a ze které jsme sami stvořeni. Mayové objevili cykličnost času, kdy se vždy po dvaceti dnech opakují podobné aspekty času, události a energie, které ovlivňují náš život. Mayové sledovali každý den s východem slunce Sluneční znamení dne. Mayští kneží, Aj Quik, pak dbali o to, aby byl astrologický kalendář vždy synchronizovaný s posvátným počtem Tzol’kin.

Různé dny jsou podle Mayů vhodné k odlišným činnostem. Na den Batz je dobré naplánovat svatby a zásnuby, na dny Aj’Mak je vhodné uctít své předky, v den Kame započít velké změny, či v dny Aj zase zasvětit svému domovu. Jiné dny jsou naopak vhodné k léčení (Tijax), anebo je naopak dobré některé věci v daný den nedělat – třeba neplánovat žádné porady v den Kawoq, pokud se nechcete pohádat.

Pro každého člověka je důležité znát Sluneční znamení dne, kdy se narodil. Toto znamení pak ovlivňuje celý náš život.

Tzol'Kin

 

 

Přehledná tabulka 20 Navalů

20 Navalů - tabulka

20 Navalů

20 Slunečních znamení (navalů) představuje 20 mayských základních archetypů, bohů a energetických aspektů našeho vesmíru.

Poznejte kvality jednotlivých energetických archetypů Tzolk'in.

Klikněte na obrázek glyfu nebo na záložku Navalu pro podrobnější popis.

 

13 Tonalů – Energetické hladiny znamení

13 Tonalů – hladin energií každého znamení Tolk’in

Jednotlivé Tonaly představují evoluční vývoj vlny času, který se neustále cyklicky opakuje. Každá energetická hladina představuje jedinečné kvality a principy, které doplňují archetypální energie Navalů.

Všech 13 Tonalů pak tvoří Trecénu, kompletní vlnu času – jeden měsíc v Tzolk’in. Tvoří energetický náboj tepu našeho přirozeného času ze srdce naši Galaxie.

13 čísel energií dne jsou uspořádány podobně jako pyramida.

Od čísel 1-7 musíme vynaložit velkou námahu. V energii čísla 8 jsme na vrcholku pyramidy a můžeme dosáhnout dokonalé harmonie. Energie čísel 9-13 klesá a jsou pro nás příjemnější, jelikož nás už jejich energie tolik neformují. Pro muže je považováno číslo 8 za vrchol pyramidy, protože se u nich předpokládá více rovnováhy ve fyzickém světě. Zatímco pro ženy je častěji považován vrchol u čísla 9, protože ženy bývají o něco méně vyvážené ve fyzickém světě, ale mají naopak snadnější přístup do světa duchovna.

13 Tonalů (pyramida)

Mayské číslovky 0 – 19

Mayové používali dvacítkovou soustavu namísto naši desítkové. Tečka představovala jedničku, dvě tečky dvojku. Čárka symbolizovala číslovku 5.

Mayové znali také význam nuly, ale v jejich konceptu nula symbolizovala semínko – zárodek všeho nového, namísto pouhé prázdnoty, jak ji chápeme dnes.

Mayské číslovky 0 - 19

13 Tonalů

13 čísel energií dne jsou uspořádány podobně jako pyramida. 13 energetických hladin tvoří časovou vlnu - Trecénu.

Poznejte 13 energetických hladin vlny času galaktického měsíce.

Klikněte na záložku Tonalu pro podrobnější popis.