OHEŇ ☼ ZPÍVÁNÍ ☼ KAKAO ☼ TANEC

Srdečně zveme na přátelské setkání/slet v kruhu, v Zahradě Birke, s Medicínami Matky Země, které nám láskavě pomáhají otvírat srdce, tělo, a mysl, a navádějí nás tím na cestu k Duchu. Během dne, večera i noci, budeme společně zvyšovat své vibrace. Sejdeme se v Zahradě Birke, v předvečer Prvního Máje, k oslavě Svátku Života a Lásky. Sejdeme se ke slavnosti OHNĚ. Očistného a ochranného ohně, který přináší štěstí. V tento čas pohané oslavují mystické spojení Boha a Bohyně – Velký Rituál.

 
OHEŇ bude zapálen v duchu mayské tradice kmene Tz’utujil, strážcem dne a průvodcem ceremonií Ohně, Patrikem.
Během večera a noci budeme ZPÍVAT, HRÁT NA NÁSTROJE, TANČIT, zkrátka oslavovat! Společně s Danielitou se rozvibrujeme, propojíme, oživíme, a rozkveteme při zpívání MEDICINÁLNÍCH PÍSNÍ. Zazní PÍSNĚ přírodních národů, obyvatel pralesa, hor i pouští, v původních jazycích, ve španělštině, portugalštině, angličtině, česky a slovensky, i písně autorské. Vezměte si své oblíbené hudební nástroje, chřestidla atd. Znalost písní není třeba 😊
 
Společně s předky popijeme tradiční, silné, 100% organické kakao z Guatemaly, z oblasti Atitlánského jezera, vyrobeného ručně, mletím na kameni, z původní odrůdy kakaových bobů Criollo, Nanou Marinou Cruz, léčitelkou, ceremoniářkou, a strážkyní posvátného mayského počtu Cholq’ij/Tzolkin. Duch Kakaa nám během ceremonie otevírá a LÉČÍ ♥ srdce, tělo a rozšiřuje mysl. Vlastnosti KAKAA zvyšují pocity lásky, RADOSTI, spokojenosti a SOUNÁLEŽITOSTI, díky uvolňování serotoninu a přítomnosti dalších blažených sloučenin ovlivňujících pohodu. Obřad kakaa je časem pro sebe, když se spojíme s časoprostorem svého Srdce, abychom lépe porozuměli sobě, kým jsme, kam jdeme, jaké jsou naše možnosti. Během ceremonie kakaa se můžeme prožít na velmi hluboké úrovni, cítit se spojeni s ostatními, a se vším co žije. Toto je obřad, který připomíná stvoření člověka. Vrátíme se KE KOŘENŮM a usadíme se ve svém vlastním středu. Kakao je posvátná léčivá rostlina, která podporuje vnitřní cestování do duchovních světů. Používá se po staletí Mayi, Aztéky a dalšími mezoamerickými kulturami v obřadech a každodenním životě. Jako lék a posvátné jídlo se nyní „vrací“ jako způsob, který nás přivádí zpět k rovnováze s přírodou a s našimi srdci. Kakao s láskou připraví Ewa.
 
S prvními paprsky máyového SLUNCE obětujeme vonné pryskyřice a byliny vodní bytosti, která ochraňuje a vyživuje blízký pramen pod Bílou Horou. Studánku ozdobíme pentlemi a květinami, a pak se za rozbřesku omyjeme kouzelnou vodou pro půvab a štěstí. Posvětíme koupelí svá těla a omyjeme jizvy lásky. Přivítáme tak nadcházející čas lásky, milosti, radosti, plodnosti a hojnosti.
Další sdělení budou přidávána postupně.
♥♥♥
 
PRAKTICKÉ INFORMACE K CEREMONII:
Místo: Zahrada Birke u Štramberka:
https://zahrada-birke.webnode.cz/kontakt/
hledej: Studánka pod Bílou Horou, U Vodojemu 742 21, 742 21 Kopřivnice
Datum: 30. 4. 2022
Čas: 15:30
Příspěvek je 500 Kč.
Příspěvky kryjí náklady na kakao, ceremonii a dále slouží k podpoře mise mayských starších v Guatemale a též k zajištění jejich cest do Evropy.
Doporučujeme Vaše místo rezervovat z důvodů počtu porcí kakaa.
 
Ceremonie ohně a KAKAO obvykle trvá cca 3 hodiny. Můžete si vzít něco k sezení (karimatka, deka).
Doporučujeme teplé oblečení, vodu a vůbec se připravit. Na místě je jen velmi omezené zázemí.
Tradičně předkové nosili sváteční bílý oděv, pásy a šátky s posvátnými vzory, květiny a další přírodní ozdoby.
Můžete přinést nápoje, pokrmy, sladkosti či medovinu pro společnou tabuli.
Můžete také přinést ohni dary a obětiny organického původu (byliny, vykuřovadla) a přání se záměry a modlitbami napsané na papíru.
V dýmu Ohně můžete na konci ceremonie očistit své osobní předměty či talismany, anebo si je před započetím ceremonie uložit na Oltář.
 
Můžete se také více dozvědět o Vašem osobním archetypálním znamení na stránce: http://www.MayskyStromZivota.cz a snadněji se pak můžete během rituálu s energiemi propojit.
 
Maltiox
In Lakesh
Mitakuye Oyasin