Zveme Vás na oslavu tradic letního Slunovratu v duchu našich předků prostřednictvím ceremonie Mayského Posvátného Ohně v sobotu 22.6.2024 od 17:30 na Zahradě Birke u Štramberka.

Skrze energii rituálu se dostaneme za hranice našeho všedního, mechanického času, do Posvátného Času, kdy se mohou dít zázraky a velké léčení, do posvátného času letního Slunovratu Kupala. Zájemci si mohou také dopřát šálek lahodného guatemalského Kakaa.
 
 
V harmonii a v klidu ztišíme mysl, otevřeme svá srdce a budeme léčit mysl, ducha i tělo silou ohně a šálkem výživného 100% kakaa. Během ceremonie nás budou provázet mayští i místní Spiriti. Skrze energii rituálu se dostaneme za hranice našeho všedního, mechanického času, do Posvátného Času, kdy se mohou dít zázraky a velké léčení. Kakao Criollo rituálně vyrábí starší Nan Marina Cruz a její rodina.
 
V energii dne 6 Imox požádáme předky o vedení, aby nám ukázali cestu, aby byly naše cesty bezpečné a plné nového poznání. Požádáme o požehnání, ať najdeme také cestu sami k sobě.
 
Je čas spojit se a spolu-tvořit naplno v síle svých srdcí vizi Nové Země, Nového Života, lidského Ráje na Zemi. 
 
Ceremonie posvátného ohně jsou pro Maye dodnes největší medicína a slouží k pozvednutí vědomí člověka, k léčení těla i ducha. Propojíme se se všemi živly, s energiemi 20-ti znamení Cholq’ij (Tzolkin), ze kterých je utkán vesmír a spojíme se sami se sebou a s našimi předky. Ceremonií Vás bude provázet mayský Strážce dne Patrik Josífko.
 
 
Tradici kakaové ceremonie nám přinesla mayská starší Nan Marina Cruz, dcera Taty Pedra Cruz. Duch kakaa nám během ceremonie otevírá srdce, léčí tělo a rozšiřuje mysl. Společně s předky budeme meditovat, povídat si o nejen mayské spiritualitě a k tomu popíjet výborné kakao připravené tradičním způsobem. Kakao léčí na úrovni těla a ve spojení s duchem Kakaa i na spirituální a energetické úrovni. Kakao připraví Eva Grünbergerová.
 
Hudbou a zpěvem nás bude doprovázet Danielita.
 
Po ceremonii můžeme po vzoru našich předků oslavit Hody u společné tabule a v kruhu u ohně.
Více informací o energii dne, o Vašem datu narození a o mayské spiritualitě najdete na: https://www.mayskystromzivota.cz/
 

Místo: areál zahrady Birke na Bílé hoře, Štramberk, mapa: https://mapy.cz/s/becuvojece
Hledejte Studánku Markétin pramen a pak doprava nahoru pěšky štěrkovou cestou až k první dřevěné bráně.

Čas: 17:30
Dobrovolný doporučený příspěvek pro dospělé (bez kakaa): 300 Kč
Příspěvky se kryjí náklady na ceremonii a podpoří cesty Mayů do Evropy.
Není třeba rezervace. Děti jsou vítány.
Příspěvek za ceremonii a kakao je 500 Kč za dospělého.
 
PRAKTICKÉ INFORMACE K CEREMONII:
 
Ceremonie ohně obvykle trvá cca 2-3 hodiny. Můžete si vzít něco k sezení (karimatka, deka). 
Zájemci o kakao – dejte prosím vědět nejpozději před začátkem ceremonie kvůli porcím kakaa. Doporučujeme v den ceremonie lehké jídlo, dostatek čisté vody, bez alkoholu, kofeinových nápojů a psychoaktivních látek.
Vezměte si vhodné teplé oblečení. Můžete přinést nápoje, pokrmy, sladkosti či medovinu pro společnou tabuli.
Můžete také přinést ohni dary a obětiny organického původu (byliny, vykuřovadla) a přání se záměry a modlitbami napsané na papíru. V kouři ohně můžete na konci ceremonie očistit své předměty a talismany, anebo si je uložit na oltář.
 
Můžete se také více dozvědět o vašem osobním archetypálním znamení na stránce: http://www.MayskyStromZivota.cz a snadněji se pak můžete během rituálu s energiemi propojit.
 
Další informace: tel.: +420 603 840 434, email: patrik@mayskystromzivota.cz
Sledujte událost na webu – doplníme zde případné nové informace:
 
Prosím, dejte vědět všem, koho by tato akce mohla zajímat.
Děkujeme! Maltiox! Patrik, Eva