Zveme Vás na oslavu tradic Zimního Slunovratu v duchu našich předků prostřednictvím ceremonie Posvátného Kakaa.

V harmonii a v klidu ztišíme mysl, otevřeme svá srdce a budeme léčit mysl, ducha i tělo šálkem 100% kakaa. Během ceremonie nás budou provázet mayští i místní Spiriti. Skrze energii rituálu se dostaneme za hranice našeho všedního, mechanického času, do Posvátného Času, kdy se mohou dít zázraky a velké léčení, do posvátného času Kračúnu. 

V energii dne 4 Noj se propojíme s Matkou Zemí, Gaiou, očistíme naše myšlenky, požádáme o výživu pro náš mozek a otevřeme se hojnosti a moudrosti Předků.

Kračún je starý slovanský svátek, kdy naši předkové zažehávali ohně, aby prosvětlili nejtemnější noc v roce. Noc, kdy umírá Slunce, aby se mohlo zrodit nové. Kořeny našich místních tradic byly již dávno zpřetrhány, avšak díky učení národů, které si udržely spojení s předky a s přírodou můžeme tyto tradice u nás znovu obnovovat.

Tradici kakaové ceremonie nám přinesla mayská starší Nan Marina Cruz, dcera Taty Pedra Cruz. Duch kakaa nám během ceremonie otevírá srdce, léčí tělo a rozšiřuje mysl. Společně s předky budeme meditovat, povídat si o nejen mayské spiritualitě a k tomu popíjet výborné kakao připravené tradičním způsobem. Kakao léčí na úrovni těla a ve spojení s duchem Kakaa i na spirituální a energetické úrovni.

Posvátná Kakaová Ceremonie má silnou léčivou a čistící sílu a její poselství se dostává k Velké Prababičce času Ixmucane. Kakao je v tradičním smyslu pro Maye Medicínou Duše, otevírá dveře hlubokému poznání sebe samého a našeho duchovního dědictví. Obnovuje harmonii mezi ženským a mužským aspektem. Zároveň se v každém z nás aktivuje Semeno Života. Otevírá naše smysly, rozjasňuje naši mysl, oživuje tělo, zvyšuje naše vibrace. Kakao je posvátné jídlo, výživná medicína pro naše tělo. Obsahuje teobromin alkaloid, který působí zejména na uvolnění hladkých svalů a buněčných stěn cév, což vede k relaxaci cévního oběhu. Je plné antioxidantů, a obsahuje významnou aminokyselinu tryptofan, s jejíž pomocí tělo vyrábí klíčové neurohormony serotonin – hormon štěstí, a melatonin – hormon dobrého spánku.

Během setkání budeme pít 100% kakaový nápoj z původní odrůdy kakaa Criollo, které ručně a obřadně zpracovala Nana Marina Cruz.

Po ceremonii můžeme po vzoru našich předků oslavit Hody u společné tabule a v kruhu.

Více informací o energii dne a o mayské spiritualitě najdete na: mayskystromzivota.cz/tzolkin-online/20231221/

PRAKTICKÉ INFORMACE K CEREMONII:

Ceremonie obvykle trvá cca 2-3 hodiny.  Oblečte se do světlého pohodlného slavnostního oblečení.

SETKÁNÍ je rodinného typu. Bude nás do 20 osob.
Je potřeba rezervovat si dopředu své místo kvůli porcím kakaa.

Prosím, připojte se k nám jen v případě, že jste zdravá, bez akutních potíží. Užíváte-li antidepresiva, léky na srdce, či jste těhotná, dejte předem vědět. Je třeba upravit dávku porce. 
V den obřadu se doporučuje vyhnout se alkoholu, kávě, psychotropním látkám, těžkému jídlu, masu, stresu a konfliktům. Kakao obsahuje kofein, proto prosím alespoň 3 hodiny před obřadem nepijte kávu ani jiné stimulanty. Doporučujeme nejíst alespoň tři hodiny před obřadem. Pijte hodně vody před i po obřadu, abyste zůstali hydratovaní. 

Hudební nástroje a děti jsou vítány (zvažte ovšem délku rituálu).
Můžete přinést květiny na společný oltář a něco malého na společnou tabuli.

Začátek ceremonie: cca v 19:00, délka cca 3 hodiny
Příspěvek na prostor a realizaci: 500 Kč.
Místowww.athayoga.eu
Masarykovo nám.50/31, 702 00 Moravská Ostrava (mapa)

Další informace:
Patrik, tel.: +420 603 840 434, email: patrik@mayskystromzivota.cz
Eva: tel.: +420 603 840 434, email: eva@ewinybyliny.cz

Příjďte se nasytit energii kakaa a světla v nejtemnějším obdobím roku…

Prosím, dejte vědět všem, koho by tato akce mohla zajímat.
Děkujeme! Maltiox!
Patrik a Eva